16.03.2022

                    ЗАЯВА

     Партії Зелених України

“Зупинити ядерного терориста !”

                                                      15 березня, 2022 року

Найжахливішою особливістю розв’язаної Росією війни є її відверто терористичний характер. Розстріл мирних громадян, бомбардування та ракетні удари по житлових районах, лікарнях і школах, по об’єктах цивільної інфраструктури  належать до наймерзенніших засобів досягнення військової мети, але широко використовуються російською армією на території України. Брутальне і викличне порушення правил та звичаїв ведення війни перетворило трагедію на повсякденну реальність, а саму Російську Федерацію – на державу-терориста.

Міжнародні організації покликані забезпечувати мир та безпеку, не впоралися з цією високою місією, не спромоглися відвернути війну. Сьогодні вони так само демонструють катастрофічну безпорадність перед викликами вкрай знахабнілого агресора.

Безпрецедентним актом свавільного нехтування нормами міжнародного права, ядерної та радіаційної безпеки стало захоплення російськими військами Чорнобильської та Запорізької атомних електростанцій. В такий спосіб створено передумови для ядерного шантажу не лише України, але й усієї Європи. Однак, навіть реальність нової масштабної катастрофи, котра може статися в будь-який момент через дії російських військових, не спонукала ані МАГАТЕ, ані Раду Безпеки ООН до активності.

Ми вимагаємо від ООН та МАГАТЕ вийти зі звичного стану пасивного спостерігача і замість простої фіксації стану справ вжити всі наявні повноваження, використати всі важелі впливу на агресора аби змусити його вивести військові підрозділи з українських АЕС.  

Місія, покладена на них світовим співтовариством, мусить бути виконана!