ДЕНЬ ЄВРОПИ – 9 ТРАВНЯ!

09.05.2018

9 травня 1950 року було проголошено так звану «Декларацію Шумана», що поклала початок процесам євроінтеграції.

Символічно, що автор Декларації – Міністр закордонних справ Франції Робер Шуман, оприлюднив її в річницю закінчення Другої світової війни у Європі. Він був натхненний прагненням уникнути нових конфліктів і створити систему наднаціональних органів, котрі б сприяли зближенню, захисту спільних інтересів та цінностей європейських держав.
Таким чином, 9 травня стало фактичним «днем народження» Європейського Союзу і нині відзначається як День Європи. Однак в Україні його святкують третьої суботи травня, а не одночасно із ЄС. 

Сьогодні Партія Зелених України на чолі з Головою Політичної Ради ПЗУ Віталієм Кононовим провела акцію, присвячену Дню Європи.Зелені вийшли на Європейську площу Києва з пропозицією затвердити на офіційному рівні святкування Дня Європи 9 травня. «Саме в цей день Європа стала єдиним мультикультурним глобальним простором, у якому немає місця конфліктам. Саме тому у наш час активних євроінтеграційних процесів святкування на державному рівні Дня Європи повинно стати об’єднавчою датою для кожного українця» –  відзначив голова Політичної Ради ПЗУ Віталій Кононов.