До Дня Конституції

28.06.2019

Впродовж двадцяти трьох років чинна Конституція слугує фундаментом існування незалежної України, як демократичної, правової та соціальної держави.

Суспільство має бути вдячне депутатам Верховної Ради ІІ скликання, котрі, попри гострі політичні розбіжності та жорсткі конфлікти, спромоглися «конституційної ночі» 28 червня 1996 року ухвалити цей доленосний документ. Нова Конституція стала, водночас, і результатом пострадянських політично-правових трансформацій, і дороговказом на шляху подальшого демократичного розвитку нашої країни.

Захищаючи права і свободи громадян, Основний Закон гарантує, зокрема, право на сприятливе довкілля (Ст.50), проголошує природні ресурси надбанням народу України (Ст.13), покладає на державу відповідальність за дотримання екологічної безпеки та екологічної рівноваги (Ст.16). Іншими словами – створює необхідне підґрунтя для належного захисту довкілля.

Однак, рівень та якість практичної реалізації дотичних до природоохорони та і багатьох інших конституційних норм сьогодні не задовольняють громадян України. Користуючись протестними настроями деякі політики навіть пропонують перегляд Конституції, закликають до внесення змін, зміст котрих не конкретизується, а доцільність не обґрунтовується.

Партія Зелених України вважає подібні ініціативи намаганнями започаткувати небезпечний процес перегляду демократичних правових засад існування нашої держави, що може призвести до руйнівних наслідків. Зелені наголошують на тому, що Конституція України повною мірою відповідає інтересам суспільства, а проблеми дотримання її положень спричинені браком політичної волі та правовим нігілізмом українських можновладців.

Зелені підкреслюють – Конституцію не треба переписувати, її необхідно  дотримуватись.