До підсумків конференції “Захист річок – басейновий підхід (на прикладі Дністра)”

13.07.2021

Дефіцит питної води є одним з найсерйозніших викликів сучасності. Надмірне споживання та зміна клімату роблять його дедалі гострішим, збільшуючи взаємопов’язані екологічні, соціальні та економічні ризики та загрози. Висока важливість та комплексний характер проблеми вимагають активної громадської участі, а також застосування політичних інструментів для пошуку відповідних рішень.
         Належний захист річок є одним з найважливіших елементів управління водними ресурсами. Впроваджуваний нині в Україні басейновий підхід забезпечує ефективність міжнародних, національних та місцевих зусиль,  комплексне врахування екологічних та соціальних чинників. Басейнові ради є ефективними демократичними інструментами захисту громадських природоохоронних інтересів.
         Продуктивні консультації між Зеленими Молдови та Україною відбулися в місті Хотин (Україна) 4-5 червня 2021 року в рамках конференції «Захист річок – басейновий підхід (на прикладі Дністра)». Основні завдання конференції – заохотити українських активістів Партії Зелених, місцевих депутатів та членів природоохоронних громадських об’єднань до участі в діяльності басейнових рад, підвищити компетентність учасників в питаннях управління водними ресурсами, долучитися до міжнародного досвіду. Нещодавно оприлюднені результати Дністровського проекту ОБСЄ також були уважно вивчені учасниками конференції.
         Співпраця Зелених України та Молдови має велике значення не лише тому, що обидві країни використовують ресурси річки Дністер. Держави є учасниками Програми ЄС «Східне партнерствщ” та підписали Угоди про асоціацію з ЄС. Таким чином, Зелені в рамках міжпартійної співпраці підтримують найкращі європейські практики та відіграють свою роль у передачі цінного досвіду.
         Обмін інформацією та оцінка перспективності діяльності басейнових рад, їхнього внеску в справу захисту Дністра був дуже корисним для подальшої ефективної координації спільних зусиль.