GREEN GALLERY GREEN HISTORY 30 ПАРТІЯ ЗЕЛЕНИХ УКРАЇНИ 🌻🌻🌻

21.04.2020

На конференції, що проходила в Києві 15 квітня 1990 року(тридцять років тому) Юрій Щербак проголосив, що Україні потрібна нова партія – Партія Зелених!!!
Сьогодні мова про Першого лідера Партії Зелених України ЮРІЯ ЩЕРБАКА.

Політична діяльність:

Юрій Щербак (український письменник, сценарист, публіцист, політик, діяч екологічного руху, дипломат, лікар-епідеміолог) – один із засновників і голова Української екологічної асоціації «Зелений світ», перший лідер Партії Зелених України.
1989-1991 — народний депутат СРСР, член опозиційної Міжрегіональної депутатської групи, очолюваної академіком Андрієм Сахаровим, член Верховної Ради СРСР, голова підкомітету з питань ядерної енергетики і екології. У 1991 році зачитав в Москві перед Верховною Радою СРСР Акт про проголошення незалежності України!!!
1991-1992 – перший міністр охорони навколишнього середовища незалежної України, член Ради Національної Безпеки України.
1992-1994 – надзвичайний і Повноважний Посол України в Ізраїлі.
1994-1998 – надзвичайний і Повноважний Посол України в США (з 1997 – також посол України в Мексиці – за сумісництвом).
1998-2000 – радник Президента України.
2000-2003 – надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді (одночасно – представник України при Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO, Оттава).
З грудня 2009 – один із засновників та член Ради із зовнішньої та безпекової політики.
Академік АЕНУ.

Автор літературних творів:

1966 Як на війні (збірка оповідань і повістей)
1971 Бар’єр несумісності (роман)
1973 Маленька футбольна команда (збірка оповідань і повістей)
1986 Причини і наслідки (документальний роман про боротьбу зі сказом)
1987 Чорнобиль (документальна повість)
2003 Україна: виклик і вибір. Перспективи України в глобалізованому світі XXI століття
2010 Україна в зоні турбулентності
2011 Час смертохристів: Міражі 2077 року (гостросюжетний політичний трилер)
2012 Час Великої Гри. Фантоми 2079 року
2014 Час тирана. Прозріння 2084 року

Про документальну повість Ю.Щербака “Чорнобиль”:

” Чорнобиль – це вирок самій адміністративно-командній системі в СРСР. Поет Іван Драч писав, що «Чорнобильська блискавка вдарила в генофонд українського народу», а публіцист Щербак продовжував його фразу: народу, якого владцям не шкода, бо правителі тієї держави ставляться до людей, мов до трави, – хоч скільки затоптуй – усе одно наросте…”
«Чорнобиль» з’явився друком чи не в двадцяти країнах. Щербак несподівано для себе став авторитетним експертом у питаннях, пов’язаних з атомними катастрофами. Досить сказати, що коли вибухнула Фукусіма, Щербака запрошували до Японії на присвячені їй наукові конференції. Брав він участь і в конференціях з питань атомної енергетики низки європейських країн”.
” …велетенським фактором падіння Радянського Союзу стало руйнування четвертого блоку Чорнобильської АЕС, тобто катастрофа глобальних вимірів, яка дала безпрецедентні наслідки по забрудненню наколишнього середовища, зростання ряду захворювань…”
Чорнобиль став для Щербака і відправною точкою його старту до активної і публічної особи.

І наостанок, із інтерв’ю 2009 року!!!
«Ми живемо в часи скажених клоунів, які захопили країну і заперечують всі норми моралі. Вони не хочуть терпіти, очікувати – хочуть стати багатими: негайно і зараз. Думають, що Божого суду немає, і починають панічно боятися тільки тоді, коли приходить остання година »💚