Херсонські Зелені зустрілися з литовськими колегами

05.09.2017

Першого вересня в Херсоні відбувся етап форуму Балтійсько-Чорноморського економічного партнерства між Литвою та Україною. Захід проводився з метою поліпшити ситуацію з інвестиціями в Чорноморському регіоні.

В рамках форуму голова секретаріату Партії Зелених України Сергій Луговик, представники Херсонської обласної організації ПЗУ Людмила Гогун та Володимир Шелудько зустрілися з своїми ідеологічними литовськими колегами Відасом Андрікісом та Віталіусом Бесакірскосом.

При владі в Литві сьогодні представники «Союзу селян і зелених», які на останніх парламентських виборах отримали 56 мандатів з 141. Це дало можливість отримати 11 міністерських посад та свого прем’єр-міністра в Уряді Литви. Це, безумовно, високий кредит суспільної довіри, та її орієнтованість на реально значущі пріоритети національного і міжнародного розвитку. Й цей факт також свідчить про конкурентоспроможність цінностей Зеленого руху в складних умовах сучасного світу.

Колеги відзначили, що в Литві сьогодні система освіти реально орієнтована на західні цінності, за яких в навчальних закладах обов’язково викладають литовську та англійську. Всі інші мови можна вивчати за бажанням і факультативно. В Литві законодавчо закріплено одне громадянство, але світові реалії змушують політиків визначатися з можливістю надати людям право мати й інше громадянство.

Також колеги розповіли про принцип формування Уряду: з 11 Міністрів, 10 – це професіонали, й лише одна посада призначена за політичними міркуваннями. На думку литовських Зелених, корупція – найголовніший гальмування реформ в Україні й це справжній виклик для уряду.

Головне завдання партії, на думку зелених Литви, давати тільки реальні обіцянки, а потім поступово і прозоро виконувати їх, одночасно звітуючи перед суспільством.

Зустріч стала ще одним важливим етапом регіональноїф співпраці між українськими та європейськими Зеленими.