Інтерв’ю Віталія Кононова напередодні початку Засідання Ради Європейських Зелених

22.11.2018

На початку тижня прес-служба ПЗУ поспілкувалася з Головою Політичної Ради Партії Зелених України Віталієм Кононовим. Поки делегація прямує на Засідання Ради Європейських Зелених, Вашій увазі пропонується текст розмови.

  • Які найближчі події відбуватимуться в діяльності ПЗУ ?
  • Від 1993-ого року Партія Зелених України входить до складу об’єднання Європейських Зелених. Від 2004-ого воно існує як Європейська Зелена Партія (ЄЗП), співзасновниками і членами якої ми є.

З 23-ого по 25-те листопада в Берліні відбудеться 29-те Засідання Ради Європейських Зелених – вищого органу ЄЗП в період між Конгресами партії.

ПЗУ підготувала дві резолюції, які будуть розглянуті на засіданні.

Перша резолюція «Врятуймо європейські ліси!» стосується питань знищення лісів, що набирає загрозливих масштабів на континенті, зокрема незаконної вирубки в Українських Карпатах,  та наголошує на важливості екологічно збалансованого підходу європейців до  питань використання лісових ресурсів.

Ми, як Європейські Зелені, вимагаємо безумовного дотримання принципів сталого ведення лісового господарства, включаючи зменшення лісозаготівель.
Ми закликаємо Європейську Комісію впровадити Європейську програму відновлення лісів.

Наші пропозиції  є логічним продовженням кампанії, яку  ми розпочали минулого року.   Резолюція 2017-го року стосувалася захисту українських лісів та зверталася до Єврокомісії з вимогою зняти скасування мораторію на експорт кругляка, як умову надання макроекономічної допомоги ЄС. Принагідно зазначу, що її було знято через два місяці після ухвалення цієї резолюції Радою Європейських Зелених, що поза сумнівом є нашим спільним досягненням.

Друга резолюція «Про ситуацію в Україні» засуджує агресивну політику Російської Федерації на Сході України, в Криму та Азовському морі. ПЗУ на європейському рівні наголошує на важливості санкцій, як інструмента стримування агресора, та закликає  владу РФ припинити війну в Україні, засуджує плани будівництва «Північного потоку-2», наголошує на неприйнятності мілітаризації Кримського півострова та неприпустимості репресивних дій щодо представників кримськотатарського народу.

До речі, на наше запрошення, в рамках сесії, присвяченої правам корінних народів, виступатиме представниця Меджлісу пані Гаяна Юксель з доповіддю про становище кримських татар в окупованому Криму.

Таким чином, наше членство в Європейській Зеленій Партії та участь в подібних заходах сприяє виконанню статутних завдань і є важливим інструментом захисту національних інтересів.

  • Європейські Зелені партії останнім часом демонструють стрімке зростання рейтингу. Це зокрема продемонстрували регіональні вибори в Німеччині. Схоже, ця тенденція не оминула і Партію Зелених України?
  • Рейтинг політичних партій в Україні носить доволі «показушний» характер, ми чітко бачимо що навіть телевізійний персонаж має в них своє місце. 1,7% – це закономірне число, яке, маємо надію, базується на тому, що наші дії мають реальні результати.

Перехід  2% бар’єра, а згодом і 5% – це ґрунтовна можливість продовжувати послідовну роботу і надалі.

Маю думку, що справжні рейтинги ніколи і не падали, просто змінилася свідомість людей та екологічна обізнаність.  Якщо думкою людей не маніпулює популізм та загальні обіцянки, то усвідомлення реальних цілей та освіченість стрімко росте.

Дії, які покликані демотивувати населення, наприклад, молодь – в участі у державотворчих процесах, а старше покоління – у здатності критично мислити – це відкритий популізм та надлишковий націоналізм.  Усвідомлення свого місця в державі– це соціальна відповідальність, до якої українці нарешті доросли.

Держава повинна  мати здатність адаптуватися до сьогодення, а не сліпо застосовувати старі методи.

  • ПЗУ наголошує на принципі «Мислити глобально — діяти локально». Яких локальних дій чекати від партії?
  • Партія Зелених України бере участь у виборах до об’єднаних територіальних громад 23 грудня 2018 року. Ми усвідомлюємо важливість будування вертикалі на місцях. Виявити активістів та небайдужих громадян – це основа для нової моделі розвитку країни з урахуванням екологічних викликів часу.

Проблема діючої влади – що ці виклики не враховуються, а навпаки – йде максимальне вижимання ресурсів з усього, не тільки природи. І запорукою здорового розвитку буде перехід від застарілої  бізнес-моделі керування державою до стратегії сталого розвитку.  Це розвиток, який задовольняє потреби нинішнього покоління без шкоди для можливості майбутніх поколінь задовольняти свої власні потреби.

Держава для людини, а не людина для держави – один із принципів ПЗУ. Природне право громадянина на гідне життя в екологічно сприятливому середовищі не може ані оскаржуватись, ані нехтуватись. 

Прес-служба Партії Зелених України