Київ увійшов у десятку найбільш забруднених міст Європи

14.11.2018

 Оприлюднено рейтинг найбільш забруднених міст Європи Pollution Index 2018 Mid-Year.

 На першому місці виявився македонське місто Тетово.  На другому місці опинився Неаполь (Італія), на третьому – Скоп’є.  У десятку міст також увійшли Тирана (столиця Албанії), Турин (Італія), Бухарест (столиця Румунії), Сараєво (столиця Боснії і Герцеговини), Краків (Польща) і Пловдив (Болгарія).

 Сумно, але в рейтинг потрапив і Київ, який опинився на десятому місці.

 Давайте спробуємо розібратися, чому, за конкретними показниками рейтингу.

  1. Якість повітря і питної води. Сміттєспалювальний завод «Енергія», розташований в густонаселеному районі міста – відмінний маркер, який демонструє, що з повітрям у нас все зовсім «не ок».  А постійні смоги влітку скоро змусять нас дихати через марлеву пов’язку.
  2. Загальне забруднення води. Ви бачили, як «цвіте» Дніпро?  А як вода з Бортничів «очищується» і стікає нижче за течією Дніпра?  І якщо наші екологи можуть «закривати очі», то іноземних укладачів рейтингу не обдуриш.
  3. Стан з вивезенням сміття. Київ – це, звичайно, не Львів, а й у нас вистачає переповнених баків, розташованих в житлових будинках.  Сортування, первинна переробка?  Все це є, але в межах статистичної похибки.
  4. Суб’єктивне сприйняття екологічної ситуації в місті з боку жителів. Цікавий пункт, який, можливо, не дозволив Києву впасти ще нижче. Поспілкуєшся з киянами – багатьох все влаштовує. Гарне місто має розвиватися, тому без запитань затверджуються бридкі ДПТ з відсутністю якої-небудь екологічної оцінки. І все це при мовчазному схваленні жителів міста.
  5. Наявність парків і зелених зон. Фінальний пункт, з яким у нашій столиці поки відносно нормальний стан в рейтингу. Але це ілюзорне «лідерство» – в межі Києва включені й ліси за містом, що робить загальну «температуру по палаті» прийнятною.  Крутих зелених зон в «спальниках» і в центрі стає все менше …

 І це тільки невеликий  аналіз, який підтверджує дані рейтингу.  Партія Зелених України давно пропонує перегляд комплексної програми екологічної оцінки столиці, спираючись на дослідження передових європейських столиць: Стокгольма, Копенгагена, Амстердама.  Але Зелені сили Києва не чують, їх роботу не аналізують.  Це питання не є системним для київської влади.  Тому наступного разу ми маємо всі шанси стати в рейтингу ще вище …

Заступник Голови Політичної Ради Партії Зелених України Олександр Зіскін