Міністр закордонних справ Німеччини Annalena Baerbock перебуває з офіційним візитом в Україні!

18.01.2022

 

Обов’язкова умова дипломатії – говорити один з одним, а не “про когось”.
У 30-ту річницю дипломатичних відносин з Україною, Міністр закордонних справ Німеччини Annalena Baerbock в Києві зустрілася  з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та Президентом України Володимиром Зеленським.
“Я вдячна за тісну і особливу дружбу з країною, земля якої так постраждала від німців. Мій європейський меседж сьогодні зрозумілий: Тотальна солідарність. Україна не в кулуарах. Виборюючи рішення, Україна рівноправно сидить за столом”
Також Annalena Baerbock зустрілася  з працівниками Спеціальної місії ОБСЄ в Україні. Місія робить важливий внесок, надаючи об’єктивні звіти з усіх куточків країни та дає можливість вести діалог. 
На брифінгу серед іншого Міністерка зазначила: ” Німеччина докладе всіх зусиль, щоб не допустити подальшої ескалації. Країни ЄС, НАТО та Великої сімки єдині у тому, що в разі подальшої агресії проти України, Росія заплатить велику ціну.” Вона також заявила про незмінну підтримку Німеччиною суверенітету України і готовність “зробити все” для перезапуску нормандського формату на тлі загострення ситуації на українсько-російському кордоні.