“Зелені” відвідали Фестиваль сонячного майбутнього

27.06.2017

       На території столичного ВДНГ відбувся перший в Україні Фестиваль сонячного майбутнього  ReAction-2017, організаторами якого виступив центр екологічних ініціатив “Екодія”. Захід був присвячений розвитку відновлювальної енергетики в нашій державі. Участь у фестивалі взяли фахівці у сфері муніципального управління, екологи, громадські активісти та небайдужі до проблем довкілля фахівці з Німеччини, Польщі та Нідерландів.

      Фестиваль відбувся під акомпанемент цікавих лекцій, пізнавальних розваг, прогресивних ідей та обговорення проблем відновлювальної енергетики.

       Зокрема, учасники фестивалю підняли вкрай актуальне питання енергетичної незалежності  України. На думку представників екологічних організацій, перехід України на 100 % відновлювальних джерел енергії може забезпечити повноцінну самостійність в сфері енергетики. Але для цього потрібно дві умови: політична воля та комплексна державна підтримка.  Представник Greenpeace Central and Eastern Europe Ян Хаверкамп з Нідерландів підкреслив, що Україна може відмовитися від викопного палива та перейти на відновлювальні джерела енергії, якщо на це буде відповідна згода з боку держави.

    Представники Партії Зелених України та ВГМО «Зелена молодь України»  також відвідали  фестиваль. На думку заступника Голови Політичної Ради Партії Зелених України Олександра Зіскіна, фестиваль став гарним міжнародним майданчиком обговорення актуальних екологічних та енергетичних проблем: «Я переконаний, що такі події  потрібно проводити в Україні частіше.  Вони привертають увагу суспільства до проблем екології та сприяють  українцям у  здобутті  енергетичної незалежності», – зазначив він.