Партія Зелених України вважає доцільним призупинення участі України в діяльності ПАРЕ

25.06.2019

Ухвалення Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо відновлення повноважень делегації РФ, без виконання останньою будь-яких вимог і зобов’язань, засвідчує глибоку цінністну кризу, що її переживає ця, донедавна авторитетна, міжнародна організація.

Формально спрямовуючи свої зусилля на захист прав людини і забезпечення верховенства права, Рада Європи на практиці виявилась неспроможною захистити власні засадові принципи.

Потреба в грошових надходженнях від членського внеску Російської Федерації переважила брутальне порушення норм міжнародного права і нехтування правами людини, що супроводжують п’ятирічну історію російської агресії проти України.

Ховаючись за аргументом щодо збереження права російських громадян звертатися до Європейського Суду, більшість депутатів ПАРЕ своїм рішенням, фактично, підтвердила право інших громадян РФ безкарно вбивати громадян іншої держави в неоголошеній війні проти України, збивати пасажирські літаки, утримувати людей в полоні, чинити сваволю на окупованих територіях.

В 1996 році, коли Росію, попри її невідповідність демократичним критеріям, приймали до Ради Європи, існувала надія на те, що членство в організації сприятиме зміцненню гуманістичних правових засад розвитку держави. Такі сподівання зберігалися ще на зламі сторіч, коли до складу російської делегації в ПАРЕ входили такі моральні авторитети, як правозахисник Сергій Ковальов. Однак, останні десятиріччя засвідчили лише зростання російського неототалітарного режиму, що несе небезпеку не тільки сусідам РФ, але всій демократичній Європі.

Рішення ПАРЕ, поза сумнівом, буде використане прихильниками зняття санкцій з РФ, попри те, що політика «умиротворення агресора» вже спричиняла до трагічних наслідків в історії Європи і світу. Втім, історія, на жаль, нікого нічому не вчить.

Партія Зелених України, з огляду на викладені вище обставини, вважає доцільним призупинення участі України в діяльності ПАРЕ.