Партії Зелених України – 25 років! 

20.04.2016

Партія Зелених України зародилась на хвилі потужної громадянської активності у роки, коли формувалась незалежна Україна. Всеукраїнська екологічна асоціація «Зелений світ», сформована після Чорнобильської катастрофи стала фундаментом для створення Партії Зелених України.

30 вересня 1990 року у Києві відбувся перший (установчий) з`їзд Партії Зелених України. А 24 травня 1991 року ПЗУ була офіційно зареєстрована Міністерством юстиції України.

ПЗУ брала участь у всіх парламентських виборчих кампаніях за часів незалежної України. ПЗУ мала свою фракцію у Верховні Раді 3-го скликання (1998-2002 рр). Політсила була представлена 19 депутатами. Тоді свої голоси за ПЗУ віддали 5,4% виборців.

Партія Зелених України – єдина партія в країні, що має глибоку ідеологію. Її принципи сповідує кожна людина, усвідомлює вона це чи ні. Адже в їх основу покладенні істинні людські цінності.

Держава для людини, а не людина для держави – один із принципів ПЗУ. Природне право громадянина на гідне життя в екологічно сприятливому середовищі не може ані оскаржуватись, ані нехтуватись. А основа суспільної гармонії — неухильне забезпечення прав людини, прозорість владних механізмів, підзвітність влади суспільству, постійне і всебічне узгодження екологічних та економічних чинників розвитку.

Партія Зелених України впроваджує стратегію стійкого розвитку за принципом «Мислити глобально — діяти локально».

ПЗУ виступає за децентралізацію влади і розширення прав регіонів зі збереженням унітарного устрою країни. Сьогодні ПЗУ представлена 220 депутатами місцевих рад, мерами малих міст, регіональними, обласними, місцевими партійними осередками.

Надзавдання Партії Зелених – створення нової, екологічно збалансованої і соціально справедливої моделі розвитку країни.

Партія Зелених України працює над запровадженням нової Зеленої формули соціальної справедливості. Вона включає в себе наступне:

  • Гарантії доступу кожного члена суспільства до природного середовища і забезпечення конституційного права на сприятливе довкілля,
  • Права на житло,
  • Безкоштовний пакет найнеобхідніших медичних послуг,
  • Безплатну середню і професійно-технічну освіту,
  • Доступність вищої освіти незалежно від статків,
  • Відповідність розміру мінімальної заробітної плати та пенсії обґрунтованому прожитковому мінімуму,
  • Захист від дискримінації з боку роботодавця за віком, національністю та статтю.

Переконати кожну людину, що найвища цінність – Людина, її життя і свобода. Саме над цими завданнями два з половиною десятки років працюють українські Зелені.

За 25 роки свого існування Партія Зелених України жодного разу не йшла на сумнівні політичні компроміси в супереч волі людей. Ми шукаємо партнерів за ідеологією і це принципова позиція. Ми створили міжнародний екологічний форум, що об’єднує небайдужих усього світу у впровадженні стійкого розвитку та скорочення ризиків. Ми дружні з громадськими організаціями. Партія Зелених України є співзасновником Європейської Партії Зелених.

Ми не ділимо країну на Схід чи Захід. Ми не розділяємо людей за релігійними уподобаннями. Ми говоримо і українською і російською. Ми поважаємо гідність людини та право на гармонійне життя. Ми переконані, Україна має бути об’єднаною, самодостатньою, успішною країною.