Підсумки міжнародного табору «Lands’ Veins»!

26.07.2017

У Кам’янці-Подільському з 19 по 23 липня 2017 р. відбувся  міжнародний літній табір «Lands ‘Veins»!

Табір було організовано Всеукраїнською громадською молодіжною організацією «Зелена молодь України» (ЗМУ), яка є повноправним членом Федерації молодих європейських зелених (FYEG) та молодіжним крилом Партії Зелених України.

У роботі табору взяли участь молоді активісти України, Молдови, Росії, та  Білорусі, які спільно з міжнародними експертами та тренерами обговорили екологічні проблеми водних мас річки Дністер. Одна з ключових тем полягала в обговоренні можливостей екологічно стійкого використання енергетичних ресурсів.

Програма міжнародного табору була досить насиченою. Зокрема, використовувалися сучасні види неформальної освіти: інтерактивні заняття, team building, відкриті семінари, панельні дискусії, круглі столи, майстер-класи.

На другий день  табору біля багаття відбулося неформальне спілкування молоді з керівництвом Партії Зелених України –  Віталієм Кононовим та Олександром Зіскіним. Під час бесіди мова йшла про важливість присутності Зелених в парламенті. На думку учасників табору, в парламенті країни обов’язково повинні мати представництво ті, хто відстоюватиме екологію.

Безперечно, що літній табір важко уявити без цікавих поїздок, тому  екскурсії в Хотинську та Кам’янець-Подільську фортецю, Смотрицький каньйон, а також знайомство з НПП «Хотинський» і НПП «Подільські Товтри» були дуже пізнавальними. Масу вражень і позитивних емоції учасники отримали від спуску на байдарках по Дністру. Ця подія послужила прекрасним завершенням табору, який проходив під акомпанемент насиченого дозвілля та здобуття  нових знань у сфері екології.

Молоді Зелені привернули  увагу до екологічних проблем, та підкреслили важливість впливу на зміну політики збереження екосистем транскордонних річок на місцевому рівні та стимулювання сталого використання енергії разом із зменшенням забруднення річки Дністер. Юнаки та дівчата повертаються до себе додому з новими знаннями та  сповнені рішучістю боротися за екологічну перспективу своїх країн.