Про ліс у Парижі

14.01.2019

Цікава новина прилетіла з Франції. World Economic Forum повідомляє, що протягом 15 років влада Парижа збирається висадити ліс на місці неофіційною звалища за містом. Його площа складе 13,4 квадратних кілометрів. Це майже в п’ять разів більше площі Центрального парку в Нью-Йорку.

У лісі в рамках проекту озеленення SMAPP буде висаджено понад мільйон дерев. Місце планують зробити повністю вільним від автомобілів. Озеленена територія буде розростатися протягом 30-50 років і заповниться рослинами й дикими тваринами. Крім того, в лісі зроблять туристичні стежки й природоохоронні території.

Ох, вже ці французи. Ні, щоб побудувати хороший «затишний» квартал з 25-поверхівок, вони ліс зібралися висаджувати. Не так думають підприємлива влада Києва. «Київ повинен розвиватися!» – стверджують наші градоначальники, маючи на увазі під розвитком виключно копіювання стандартних убогих висотних будинків. Не дивно, що Київ стає схожим більше на Джакарту, ніж на Париж.

Відмінний приклад, що показує екологічну імпотенцію Кличка і компанії – ситуація із забудовою екопарка «Осокорки». Вже більше року депутатський корпус відверто «торгується» з забудовником, то дозволяючи забудову, то забираючи документи. І такий будівельний хаос спостерігається в кожному районі міста.

Партія Зелених України послідовно виступає за затвердження детального плану розвитку міста з адекватною площею зелених зон, які не будуть піддаватися забудові. Це нормальна європейська практика. В іншому випадку, черга дійде і до Труханового острова – зелених «легенів» нашої столиці.

Заступник Голови Політичної Ради Партїі Зелених України Олександр Зіскін