Про погіршення екологічної ситуації

06.07.2017

Забруднення повітря, ґрунту та води, власне усього того, що вважається навколишнім середовищем,  є  глобальною проблемою в усьому Світі. На превеликий жаль, серед усіх європейських країн, Україна знаходиться у найгіршому екологічному стані.

 Держава свідомо замовчує цю проблему, списуючи  на те, що у країні йде війна і тому, у цей час, коли ворог поряд, коли гинуть на фронті наші хлопці, це не є найголовніше.

Така позиція дуже зручна для багатьох політиків та спікерів нашого Уряду,  які відстоюють інтереси промислових монополій, котрі, використовуючи складний для країни час, займаються брудним накопиченням, не задумуючись про майбутнє.

Хіба можна порівняти кількість людей які гинуть в АТО, з тисячами українців, дітей і дорослих, які щоденно гинуть від онкології, захворювань легень, нірок, хімічних отруювань і ще багатьох наслідків саме Екологічних злочинів. Саме так зветься така діяльність!

Хто з цих, так званих фахівців,  хоч раз полікував ті мільярди, які країна мусить буде сплатити за ліквідування екологічних наслідків у майбутньому? Чи можливо це буде взагалі? І хто  та чим за це буде платити?!

 Чому хтось повинен вмирати або хворіти, щоб якась купа людей отримувала надприбутки?!

 Оприлюднений рейтинг «ТОП-100 основних підприємств забруднювачів» є   яскравим свідченням того, що в Україні абсолютно відсутня комплексна державна екологічна політика. Кажучи більш відверто, констатуємо, що Україна, навіть і на десять відсотків, не відповідає екологічним європейським стандартам!

Безвізовий режим ми отримали, а ось екологічне  виховання нашої молоді, культуру поводження з відходами, захист наших річок, та й взагалі довкілля, як не мали, так і не маємо!

         Наводимо трійку лідерів – підприємств по трьом «номінаціям»: забруднювач води, повітря та утворювачів промислових відходів

Перша трійка забруднювачів атмосферного повітря:
– АрселорМіттал Кривий Ріг – 273 тис. тонн на рік
– ММК ім. Ілліча – 178 тис. тонн;
– Бурштинська ТЕЦ – 168 тис. тонн.

Рейтинг забруднювачів водних об’єктів очолюють:
– Меткомбінат Азовсталь – 140 млн. м3,
– Дніпровський меткомбінат – 71 млн. м3,
– Запоріжсталь – 54 млн. м3;

Перша трійка утворювачів відходів:
– Північний ГЗК – 64,5 млн. тонн
– Центральний ГЗК – 55 млн. тонн
– Інгулецький ГЗК – 47 млн. тонн. Всі – Кривий Ріг.

Чи замислився, хоч раз, хтось з високопосадовців що це за статистика? Вражаюче!  І це лише три підприємства!

До списку увійшли відомі підприємства, а керівники та власники  багатьох з них є знаними людьми. Тільки от «слава», як  підприємств, так  їх очільників видається сумнівною, а ще брудною із неприємним запахом.

Власне, вихід із ситуації є. Нарешті треба Уряду разом з приватними ініціативами та усіма небайдужими фахівцями, використовуючи європейський досвід, взятися за вирішення цієї проблеми!

Деякі закони, які регулюють діяльність у цієї сфері існують і сьогодні, але чи вже втратили актуальність, чи призупинені, або просто не працюють. Треба посилити відповідальність за екологічні злочини, опрацювати зважену систему фінансових покарань за порушення законодавства, та вибудувати систему контроля за цим. Це повинна бути дійсно  працююча система, а не ще одна корупційна можливість для влади!

Ми, Партія Зелених України, пропонуємо державі свої сили для залучення до боротьби на дуже важливому екологічному фронті! Ми розуміємо, що треба, як то кажуть, “ брати і робити”, але дійсно робити, а не лише красиво декларувати!

Шановні політики  та урядовці!

Почуйте нас! Запрошуйте нас до співпраці! Саме серед нас є багато фахівців, саме ми, як то члени та співзасновники Європейської партії Зелених,   вивчаємо  європейській  та світовий досвід, бо ця проблема лежить у площині нашої ідеології.

Заступник голови політичної ради Партії зелених України Олександр Зіскін