Зелений шанс України

12.03.2017

Україна переходить до рішучого наступу на Росію. Судовий процес у Гаазі, дипломатичні зусилля МЗС, Президента та депутатів кожного дня наближують день перемоги. Але цього замало. Потрібна консолідація усіх можливостей та ресурсів. Усіх громадян та політичних сил.

Як це можна робити не на державному рівні? Наведу приклад, як це будуть робити зелені.

Уявіть собі Давос, але лише для партій із зеленою ідеологією. Це – Global Greens Congress. Раз на п’ять років сотні делегатів від понад 90 партій з усього світу збираються, аби визначити пріорітети та обговорити найважливіші екологічні проблеми сьогодення.

Цього року конгрес відбудеться у Ліверпулі з 30 березня по 4 квітня. Паралельно збиратиметься європейський конгрес. Фактично, це наймасштабніша подія для зелених усього світу.

Україну на Global Greens Congress представлятиме Партія Зелених України. І ми їдемо на цю зустріч не з порожніми руками. Три важливих резолюції чекають на розгляд наших колег з Європи та світу.

Перша стосується сталого розвитку туризму у Чорноморському регіоні. З одного боку туризм – це стимулятор економічного зростання, з іншого – це важкий удар по екології туристичних регіонів. Маємо знайти баланс між прибутком та збереженням природньої екосистеми. Окремим пунктом ми хочемо засудити мілітарізацію Криму, яку наполегливо впроваджує Росія.

Друга – має важливий геополітичний характер. Ми хочемо пояснити нашим друзям з ЄС, що війна на Сході України не є громадянською. Це – спланований конфлікт, фактично, напад на Україну. Як не дивно, але багато хто у Європі досі цього не розуміє.

Третя резолюція подана на розгляд світового конгресу, і стосується захисту дельфінів у Чорноморському регіоні. Перше – це заборона на вилов та полювання на цих розумних та високоорганізованих тварин. Друге – це заборона на використання дельфінів у дельфінаріях та цирках. Третє – це камінь у город Росії. Агресивна мілітарізація окупованого Криму наносить непоправну шкоду цим тваринам. Сонари та локатори Чорноморського флоту РФ – для дельфінів як тортури. Уявіть, що день і ніч вам у вуха хтось пищить. Чи довго ви так витримаєте?

Отже, на нашу думку, ці три ініціативи стануть вагомим внеском України у світову повістку дня зелених.

Зелені мають значний вплив у парламентах та урядах багатьох країн. До їхньої думки дослухаються, вони мають реальні можливості для просування потрібних для України змін. Це переконливо довело голосування за ратифікацію Асоціації між Україною та ЄС у Палаті представників Нідерландів. Партія зелених одноголосно схвалила важливу і потрібну для України ініціативу.

Рецепт перемоги України простий. Кожен громадянин, кожна політична сила, кожна громадська організація можуть вкласти частку своїх зусиль у боротьбу України в цій гібридній війні з Росією.

Ми маємо намір максимально використати можливості конгресу у Ліверпулі. Резолюції, спілкування у кулуарах, участь в обговореннях. Все це потім може вилитися у важливі для нашої країни рішення.

Зелені мають переконувати зелених з інших країн, праві – правих, ліві – лівих, соціал-демократи – своїх колег. Ніхто не має стояти осторонь.

Дзвоніть своїм іноземним контактам, пишіть їм, зустрічайтесь. Навіть якщо вони напряму не впливають на політику своїх держав, вони можуть мати голос, впливових знайомих та медійну вагу. Розповідайте про війну, доносьте факти, демонструйте докази, вигадуйте нестандартні ходи, адже це гібридна війна. Це крапля в океані, але разом ці краплі утворять таку потужну хвилю, яка змете наших супротивників зі світової арени.