ПРО ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНУ ЕКСПАНСІЮ РОСІЇ

02.02.2022

                                                                                                                                                                                                                                                                                  02.02.2022

 Безпрецедентна концентрація військ Російської Федерації біля кордонів України створює військово-політичні загрози загальноєвропейського характеру. Нічим не спровоковані дії Росії суперечать основним принципам міжнародного права  та ведуть до  відновлення права сили у відносинах країн, фактично знецінюють жорстокі уроки,  винесені людством з досвіду двох світових війн. Вірогідність нового катастрофічного конфлікту, масштаби якого неминуче вийдуть далеко за межі українсько-російських відносин, стає дедалі реальнішою.

 Необхідно підкреслити те, що відбувається сьогодні, є закономірним продовженням послідовної експансіонітської політики Росії, що в недавньому минулому призвели до виникнення псевдодержавного утворення в Придністров’ї та вторгнення до Грузії в 2008 році. Відсутність у минулому жорсткої та дієвої реакції з боку міжнародного співтовариства на дії РФ у Молдові та Грузії заохочує Росію до агресивних дій щодо України сьогодні.

 Ми закликаємо європейців усвідомити, що стратегічним пріоритетом Російської Федерації є новий поділ Європи на сфери впливу, що докорінно суперечить духу, сенсу та завданням євроінтеграції.

 Повага державного суверенітету та дотримання принципів верховенства права (у тому числі міжнародного), безумовно, є елементом системи загальноєвропейських цінностей. На жаль, навіть у критичній ситуації, що склалася, позиції європейських держав істотно відрізняються, що ставить під сумнів здатність міжнародного співтовариства ефективно захищати згадані цінності, активно протидіючи загрозі агресії. Під російським тиском роз’єднана Європа ризикує опинитися на руїнах вистражданої після Другої світової війни системи міжнародного права та поставити під сумнів власне демократичне майбутнє.

 Перешкодити реалізації такого сценарію може лише загальноєвропейська солідарність та готовність застосовувати усі інструменти протидії загрозам агресії – дипломатичні, економічні та військово-політичні, включаючи постачання Україні оборонного озброєння як вагомого фактору стримування.

Ми, українські Зелені, закликаємо Зелених Європи, як членів глобальної політичної сім’ї, об’єднаних загальними демократичними принципами та гуманістичними устремліннями, до солідарності у протидії свавіллю та спробам відновлення права сили на міжнародній арені.