Про ялинки та футболки

14.12.2018

Підприємства Державного агентства лісових ресурсів України з початку грудня цього року реалізували більше 100 тис. новорічних ялинок, повідомила прес-служба Держагентства.100.Тисяч. Ялинок. Живих дерев. І це тільки середина грудня! Новорічне божевілля ще попереду.

У прес-службі підкреслили, що лісогосподарства готують новорічні ялинки під час проведення рубок з формування та оздоровлення лісів, або зі “спеціальних плантацій”, які, нібито, не шкодять лісу. Знаємо ми ці «санітарні вирубки», коли молоді здорові дерева рубають без розбору, залишаючи після себе пустелі.

Ми не просто рубаємо ялинки, ми ще хвалимося результатами: попит зростає, плани перевиконані, господарства заробляють. Радянські методи роботи,  змішані з новими модними термінами ринкової економіки.

Для порівняння. В Швеції за  традицією обрано “подарунок року” – речі, які є  «уособленням свого часу” і користуються постійно зростаючим попитом у покупців. В цьому році “подарунком року” став одяг з переробленої тканини. Це говорить про відповідальний підхід шведів до споживання та їх прагнення оберігати природу та ресурси.

У 2018 році 40% шведів стали частіше замислюватися про проблеми навколишнього середовища. На думку експертів дослідницького центру, HUI Research, який обирає “подарунок року”, у відповідь на це формується новий тип економіки, де практично відсутнє  поняття «відпрацьованого»: відходи одного виробництва становлять сировину для іншого.

Партія Зелених України закликає всіх відмовитись від покупки ялинок цього року. Це не тільки збереже наш ліс, а й зекономить значні ресурси. Це про відповідальність і справжню любов. До природи, країні, вашої родини. Давайте станемо хоч трохи ближче до Швеції.

Заступник Голови Політичної Ради Партії Зелених України Олександр Зіскін