ПЗУ продовжила акцію «Зелений виклик» у Шостці

24.04.2018

22 квітня у Всесвітній День Землі Партія Зелених України на чолі з Головою Політичної Ради ПЗУ Віталієм Кононовим відвідала м. Шостка Сумської області. Шостка стала вже п’ятим містом, де відбулася акція «Зелений виклик».

Активісти ПЗУ, представники органів влади та громадських організацій обговорили болюче питання для міста   – зберігання та утилізацію гептилу та похідних, що знаходяться в регіоні.

Єдиним реальним інструментом вирішення проблем гептилу в Шостці  є звернення до ЮНІДО (Організація Об’єднаних Націй з питань промислового розвитку). В її компетенції питання поводження з небезпечними та особливо небезпечними відходами. Звернувшись  до ЮНІДО, місто  отримає експертну оцінку, кошти та, нарешті, підбір підприємства за межами України, яке зможе переробити гептил.

Крім того, зачепили активісти й питання твердо-побутових відходів. Спікери зазначили, що  в Україні є негативна тенденція збільшення відходів, що відправляють на полігон, а не утилізують. Для порівняння в Україні заховують  94% відходів, у Швеції – 0,8. Загалом «зелений рух» у Шостці розвивається  й поширюється серед широких верств населення.