Рік повномасштабного незаконного вторгнення в Україну ( Заява Європейських Зелених)

16.03.2023

Сьогодні виповнюється рік з моменту повномасштабного незаконного вторгнення в Україну військ президента Росії Володимира Путіна. З цього дня Путін продовжує порушувати міжнародні закони та угоди, а також права  народу України.

За останній рік накопичилася кількість доказів масових військових злочинів і злочинів проти людяності, скоєних протягом війни в Україні. Російські війська здійснили багато нападів на житлові райони та цивільну інфраструктуру, у результаті чого тисячі мирних жителів, у тому числі сотні дітей, були вбиті, піддані тортурам, переслідуванням, зґвалтуванням, викраденню або примусовому переміщенню.

Один рік людських страждань на порозі Європейського Союзу має мобілізувати нашу солідарність та енергію. Ми маємо моральний обов’язок: підтримувати народ України та його право захищати свою територіальну цілісність, у тому числі шляхом постійного надання військової підтримки, а також підтримувати біженців, які тікають із зон бойових дій у пошуках безпеки.

Україна є суверенною державою, яка має право захищатися від зовнішніх загроз. Якщо Росія вирішить закінчити війну, це кінець війни. Якщо Україна вирішить закінчити війну, це кінець України. Тому наша підтримка України буде непохитною до тих пір, поки Росія припинить війну і виведе свої війська з України, і ми підтримуватимемо відновлення країни.

Путін розраховував на слабкий опір України та на стратегію, спрямовану на розкол Європи. Це зазнало невдачі і зазнає невдач. Підтримка України з боку Європи полягає в солідарності в єдності. Європа є і залишатиметься єдиною у підтримці України проти загарбницької війни Росії.

Ми рішуче засуджуємо продовження агресивної війни Росії проти України та солідарні з народом України, який бореться за вільне демократичне суспільство та наші спільні європейські цінності. Як Зелені, ми завжди виступатимемо за демократію, свободу та суверенітет.

Мелані Фогель, співголова Європейської партії Зелених і французький сенатор

Томас Вайц, співголова Європейської партії Зелених і депутат Європейського парламенту