73 роки тому, 9 травня 1950 року, декларація Шумана поклала початок найамбітнішому мирному проекту на континенті, проекту, спрямованому на те, щоб зробити війну в Європі «не просто немислимою, але й матеріально неможливою».
Сьогодні ми святкуємо мир і єдність, які нам вдалося забезпечити в Європейському Союзі протягом останніх десятиліть.
Проте наше свято гірке: незаконна та неспровокована агресивна війна Путіна повернула війну на європейський континент із руйнівними наслідками для українського народу. Його війна також є нападом на цінності, які визначають нас як європейців: демократію, права людини та свободу, а також спробу дестабілізувати саме те, що ми святкуємо сьогодні: єдність у Європі.
Після вторгнення ЄС швидко об’єднався у своєму засудженні війни Путіна та підтримці України. Незважаючи на сподівання Путіна розділити Європу шляхом використання енергетичних ресурсів Європи як зброї, ЄС демонстрував стійкість і постійно витримував перед натиском труднощів.
Як Зелені, ми об’єдналися та сформували спільні відповіді як на національному, так і на європейському рівнях. Наша підтримка українського опору триватиме стільки, скільки буде потрібно і скільки буде потрібно.
Але ця війна також є наполегливим нагадуванням про те, що, щоб реалізовувати європейську мрію, підтримувати обіцянку миру та створювати спільне процвітання, Європейський Союз має впоратися з викликами, які стали ще більш актуальними у зв’язку з цією війною.
73 роки тому об’єднання виробництва вугілля та сталі було інструментом служіння миру та солідарності.
Сьогодні, більше ніж будь-коли, єдиним способом досягнення первісного миру є звільнення нашого континенту від викопного палива, досягнення цілей Паризької угоди завдяки масштабним інвестиціям у справедливий екологічний перехід, протидія соціальній нерівності та внутрішні напади на демократію. перспективу європейського проекту та забезпечення сталого спільного процвітання.
Сьогодні, як ніколи необхідно, щоб європейська мрія стала реальністю, щоб Європа могла захистити свої цінності, зберегти мир, організувати нашу економіку в межах планети та переконатися, що ніхто не залишиться позаду, Європа повинна стати зеленою .
На знак солідарності,
Співголови Європейської партії зелених Мелані Фогель, Томас Вайц