Олександр Зіскін: «Ми будемо постійно збільшувати кількість наших представників у місцевих органах влади»

27.02.2018

 На початку нового передвиборчого сезону ми поспілкувалися з заступником Голови Політичної Ради Партії Зелених України Олександром Зіскіним.

-Початок року фактично зійшовся  зі стартом передвиборчого сезону. Які завдання стоять перед ПЗУ?

  • Дійсно, ключовий для України передвиборчий сезон стартував. Чому ключовий? Наступного року має відбутися повне перезавантаження влади після Парламентських й Президентських виборів. Так чи інакше, але вся країна стане співучасником цього процесу й визначить курс на наступні п’ять років.

Партія Зелених України, як член-співзасновник Європейської Партії Зелених, й одна з найстарших політичних сил в Україні, безумовно, буде брати участь в обох перегонах. Ми йдемо на вибори, щоб вирішувати конкретні завдання економічного, соціального і, звичайно ж, «зеленого» спрямування.

  • Децентралізація принесла свої плоди: на місцях стало більше грошей й більше реалізованих проектів. Означає це, що партії будуть тепер прискіпливіше розглядати місцевих вибори?
  • Безумовно, децентралізація змінила політичний ландшафт в Україні. Повноваження й фінансування органів місцевої виконавчої влади виросли й це привертає до політичного процесу на місцях особливу увагу. Приходять нові лідери в село, місто, район, які потім змінюють кон’юнктуру цілого регіону, а згодом й країни. Для такої Партії з горизонтальною структурою, як ПЗУ, децентралізація — відмінний шанс поширити свій вплив. Саме в регіонах ми створюємо міцний фундамент й будемо постійно збільшувати  кількість наших  представників в органах влади місцевого самоврядування.
  • Які ключові меседжі економічної платформи Партії?
  • Головна мета — створення «здорової» економіки сталого розвитку. Ключові риси такої  економіки наступні:
  • Привабливий інвестиційний клімат. У світі дуже багато грошей. Й буде ставати ще більше. Та біда в тому, що Україна знаходиться на узбіччі магістралі інвестицій. Бюрократичні перепони, силові перевірки, непрозорість законодавства, корупція — відштовхують іноземного інвестора;
  • Спрощення та розширення кредитування малого й середнього бізнесу. Тільки підприємницьке мислення зможе витягнути економіку з тривалої стагнації;
  • Державна підтримка «інтелектуального» бізнесу – IT, «зелені» стартапи, космічна галузь, тощо. Як це боляче для когось не було, потрібно остаточно розпрощатися з дотаціями збиткових величезних пострадянських підприємств. Це шлях у нікуди.
  • Монетизація пільг. Комунальна галузь, транспорт, освіта потребують швидких й остаточних змін. Робити їх в умовах наявності понад 50% пільгового клієнта неможливо. Україна, як сучасна європейська держава, повинна монетизувати всі пільги й забезпечити гідне життя людям, які віддали здоров’я за неї.
  • Розкажіть про останні новини з «європейського табору»? Як продовжується робота з Зеленими Європи?
  • Цього року ми продовжуємо тісну співпрацю з нашими європейськими колегами. Ми вдячні німецьким Зеленим за підтримку України у боротьбі проти російської агресії. Зовсім нещодавно Анналена Барбок, лідерка німецьких Зелених, різко засудила спроби послаблення санкцій проти Росії на регіональному рівні в Європі й зазначила тверду позицію щодо неприпустимості окупації території нашої країни. Це результат в тому числі й постійного спільного діалогу між Зеленими України та Європи.

У цьому році ми плануємо реалізувати цілу низку проектів й маємо  впевненість на розширення співпраці з європейськими Зеленими.