Олександр Зіскін: «Ми не далекі друзі, не гості, і вже тим більше не бідні родичі в Європі — ми і є Європа»

28.09.2017

Напередодні 27 річниці з дня створення Партії Зелених України ми поспілкувалися з заступником Голови політичної ради ПЗУ Олександром Зіскіним.

Менше року тому вас було обрано Заступником Голови політичної ради Партії Зелених України. Розкажіть про те, чого вдалося досягти за цей період?

В першу чергу, ми створили потужний фундамент сучасної політичної сили. Спираючись на досягнення минулих поколінь Зелених, ми зробили ставку на 2 напрямки: розвиток молодіжних організацій і діяльність ПЗУ в Європі. І в обох випадках досягли чималих успіхів.

Молодіжна організація ПЗУ- потужний колектив однодумців, який за минулий рік провів десятки акцій в різних регіонах України. Кульмінацією  діяльності ВМГО «Зелена молодь України» стало проведення міжнародного літнього табору Lands Viens, який зібрав десятки активістів з України, Білорусі, Росії та Молдови.

Молоді Зелені обговорювали реальні проблеми забруднення Дністра та переробки пластикових відходів, розробили велику кількість проектів, написали кілька програм.

На міжнародній арені найголовнішим нашим досягненням є участь представників Партії Зелених України в Ліверпульському  конгресі Global Greens.

Найбільший форум Зелених в цьому році зіткнувся з новими, досі небаченими викликами, з різних куточків планети. Але одні з ключових рішень були прийняті саме з українських питань.

Наша делегація подала і успішно захистила 3 ​​резолюції: «Про війну на Сході України», «Східне Партнерство та сталий туризм в Чорноморському Регіоні», «Глобальні Зелені на захист дельфінів та китів». Це важлива дипломатична перемога для всієї України.


З якими основними завданнями ПЗУ вступає в новий політичний сезон?

В новому сезоні ми продовжимо планомірну роботу на місцях і підготовку до парламентських виборів. Без сумніву, цей політичний сезон стане визначальним для становлення потужної регіональної партійної сітки наших прихильників.

Ми плануємо активно реагувати на екологічні проблеми в регіонах, адже сьогодні, на жаль, влада далеко не завжди приділяє їм належну увагу. Тому ПЗУ готова вмикатися  у вирішення найрізноманітніших проблем в рамках Зеленої ідеології, адже у нас в цих питаннях є великий досвід і ресурси.

Також планується старт цілого ряду освітніх та медійних Зелених проектів, які допоможуть українцям виховати в собі екологічну відповідальність перед рідною країною.

Чого чекати Україні від традиційно палкої політичної осені? Як, на вашу думку, буде розвиватися боротьба влади й опозиції?

Дійсно, осінь – один з найгарячіших періодів року в політичному світі. Вже зараз йдуть  дебати з медичної реформи, реформи  пенсійного забезпечення, можливої реформи виборчого права. Не варто забувати також про бюджетний процес, який скоро стартує. Для влади основними викликами будуть продовження співпраці з МВФ і утримання курсу долара, який восени  традиційно зростає. Опозиція ж найвірогідніше буде «розхитувати» нестійку коаліцію різними популістськими гаслами. Але особисто я не вірю в можливість дострокових парламентських виборів.

Статистика свідчить, що в останній час цікавість українців до альтернативних джерел енергії надзвичайно виросла. Чи реальна в найближчий час кардинальна зміна енергетичної мапи України?

Так, статистика дійсно показує певне зростання кількості «домашніх» альтернативних джерел електроенергії. В першу чергу, цьому сприяє «зелений тариф». Але, на жаль, в глобальному масштабі — це поки лише малі крихти, не здатні змінити картину.

Уряд нещодавно прийняв  «Програму розвитку електроенергетики в Україні до 2021 року». Цей суперечливий документ вже встиг наробити галасу в енергетичних колах. Ми, як лобісти Зеленого руху, категорично не сприймаємо деякі положення Програми. Зокрема, ми відкрито заявляємо  про неприпустимість будівництва ГЕС на рівнинних ділянках в Україні. Будівництво цілого ряду ГЕС практично знищило Дніпро і Дністер як річки — це всього лише величезні каскади водосховищ, які акумулюють шкідливі речовини. Ріка  — живий організм зі швидкою течією, а не стояче болото. У довгостроковій перспективі  затоплення ще більшої  кількості українських чорноземів зіграє з нами злий жарт і ніякі енергетичні дивіденди не зменшать  цього негативу.

ПЗУ є співзасновником Європейської Партії Зелених. Яка робота ведеться в напрямку подальшої Європейської інтеграції українських Зелених?

Вищезгаданий Global Greens тільки посилив наш вплив в Зелених європейських політичних процесах.

Також  в цьому році ми зміцнили і розширили співробітництво з німецькими Зеленими. Зокрема, ми вдячні Марілуізі Бек за організацію і проведення дискусії в Бундестазі на тему історичної відповідальності Німеччини перед Україною. Ця подія мала значний вплив на зміцнення німецько-українських відносин.

Крім того,  ми провели ряд зустрічей з депутатом Європарламенту Ребеккою Хармс, яка довгий час була лідером Зелених в Європарламенті та послідовно підтримує Україну на європейському шляху. Ребекка відвідала київський Марш Рівності, на якому ще раз висловила підтримку реформам в Україні.

Партія Зелених України — єдина по-справжньому Європейська партія в українському політикумі. Ми не далекі друзі, не гості, і вже тим більше не бідні родичі в Європі — ми і є Європа.

Прес-служба Партії Зелених України