Основні моменти 35-ї Ради Європейської партії Зелених

10.06.2022

З 3 по 5 червня 2022 року лідери Зелених з усієї Європи зібралися, щоб вирішити нагальні проблеми сьогодення. Війна на континенті, боротьба з пандемією, боротьба з піднесенням автократії та спроба запобігти кліматичній катастрофі – важке завдання цього року. Але Зелені віддані боротьбі за демократію, свободу, рівність, суверенітет, добробут і стале майбутнє для всіх!

35-а Рада Європейської партії Зелених відбулася у столиці Латвії, країни, що має сухопутний кордон з Російською Федерацією. Зелені розглянули нагальні питання щодо справедливого переходу та політики оборони та безпеки через загарбницьку війну Путіна в Україні.

З огляду на майбутні вибори до Європейського парламенту у 2024 році, Зелені обговорили наш підхід до транснаціональних списків та обрали новий комітет, який очолить нашу майбутню кампанію! Ми вітали нових кандидатів у члени партій «Стала ініціатива» (Hållbart Initiativ) з Аландських островів та «Прогресивів» (Progresīvie) з Латвії. Зелені делегати також ухвалили 5 резолюцій на такі теми, як війна в Україні, зовнішні відносини та політика безпеки, а також справедливий перехід.

Зелені також вирішували інші життєво важливі питання для сім’ї Зелених, такі як розширення нашої мережі депутатів місцевих рад та створення справді зеленого та інклюзивного фемінізму! Крім того, ми проводили культурні заходи, такі як показ фільму «Моя улюблена війна» на зеленому екрані (2020) та дебати про політику пам’яті в кінотеатрі Splendid Palace!

З цієї неділі у нас нове керівництво! Вітаємо співголів Томаса Вайца і Мелані Фогель, генерального секретаря Бенедетту де Марте, а також скарбника Уте Мішель і, нарешті, членів комітету Вулу Цеці, Сібілл Стеффан, Малгожату Трач, Расмуса Нордквіста та Міну Джека Толу. Вони внесуть свій внесок у нашу зелену місію створення справедливого та сталого майбутнього для всіх, а також підготують Європейську партію Зелених до наступних виборів до Європейського Союзу.

Ми в критичній хвилині. Вторгнення Путіна в Україну було  засуджено родиною Зелених, і Зелені віддані робити все можливе, щоб підтримати народ України. Справді, не можна недооцінювати загрозу, яку війна Путіна становить для свободи, миру та демократії в Європі. Європа також досі не оговталася від пандемії COVID-19 та її соціально-економічного впливу, що призвело до подальшої нерівності. Тим часом Земля залишається в «червоному коді», оскільки зараз ми на шляху до глобального потепління на 2,7°C до кінця століття.

Основні доповідачі Дрітан Абазович, прем’єр-міністр Чорногорії, Анна Люрманн, державний міністр Європи і клімату в МЗС Німеччини, і Віргініюс Сінкявічюс, єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства, наголосили на необхідності підтримки України та продовження нашої роботи. працювати над прискореним переходом до зеленої економіки, щоб забезпечити мирне та стійке майбутнє.

Зелені більше, ніж будь-коли, мають можливість розв’язати нинішню потрійну кризу пандемії, війни в Україні та надзвичайної кліматичної ситуації та сформувати майбутнє більш демократичної, справедливої ​​та об’єднаної Європи. Протягом цієї Ради ми відновили наше прагнення боротися за справедливий перехід для всіх і об’єднати нову енергію та підходи до нових успіхів.

Ми раді повідомити, що ми знову возз’єднаємося на 6-му Конгресі Європейської партії зелених, який відбудеться в Копенгагені, Данія, 2-4 грудня 2022 року.