Пер Гартон: «Ми приречені на співпрацю з усім світом»

18.10.2017

17 жовтня у відкритому просторі «INVERIA Open Space» відбулася панельна дискусія на тему «Роль Зелених у сучасному світі». Учасники заходу обговорили тенденції розвитку Зеленого руху в Україні та  світі.

Спікерами дискусії були: Пер Гартон шведський політик, соціолог та журналіст, екс-депутат Парламенту Швеції та Європейського Парламенту, співзасновник Зеленої Партії Швеції (Miljöpartiet) та Віталій Кононов український політик та громадський діяч, народний депутат України 3-го скликання, співзасновник та лідер Партії Зелених України (ПЗУ). Модератором заходу виступила  Мрідула Гош зі Східноєвропейського Інституту Розвитку.

Пер Гартон: «Весь світ взаємопозв’язаний, коли йде мова про екологічні проблеми. Якою б розвиненою не була окрема країна, не можна раз і назавжди вирішити питання в рамках тільки її кордонів. Ми приречені на співпрацю з усім світом, інакше окремі успішні ініціативі на вузьких територіях нічого не дадуть».

Панельна дискусія мала на меті підвищити рівень зацікавленості українського суспільства в екологічних проблемах та розвитку екологічних ініціатив, як засобу  вирішення цих проблем у світі. 

Віталій Кононов відмітив гнучкість Зеленої  для сьогодення України. У поглядах Зелених він відзначив оптимальний баланс ліберальних та помірно лівих ідей з патріотизмом та готовністю захищати територіальну цілісність України. За словами Віталія Кононова, синтез ідей —  головна складова ідеологій майбутнього.

Учасники також обговорили сталий розвиток економіки світу та його вплив на екологічне майбутнє планети, намагання України перейняти досвід Європейських колег у сфері енергоефективності, та можливу реакцію європейців на швидкі зміни клімату.

«Такі заході дуже важливі для України. Вони інтегрують нашу країну у світову дискусію навколо питань Зеленої ідеології: це і розвиток альтернативних джерел енергетики, й боротьба зі швидкими змінами клімату, фінансування Зелених ініціатив й інші не менш важливі теми. Партія Зелених України, як співзасновниця Європейської Зеленої Партії, усіляко підтримує подібні ініціативи й в майбутньому продовжить бути в авангарді Зелених реформ в Україні» —  відзначив Заступник Голови Політичної Ради ПЗУ Олександр Зіскін.

ПЗУ ще в цьому році ініціює декілька цікавих заходів різних форматів. Слідкуйте за анонсами.