Зелені Харківщини проти свавілля комунальників

05.05.2019

19 квітня у Харкові знищено експозицію «Плакат нашвидкуруч», яка відбувалась в рамках дитячої програми Бієнале молодого мистецтва і включала 120 плакатів, котрі впродовж 3 місяців готували 70 учнів харківської студії «Aza Nizi Maza» віком від 8 до 15 років.

Плакати було розміщено (наклеєно) вдосвіта 19-го квітня на будівельних парканах вздовж саду Шевченка (з боку площі Свободи) та у парку «Стрілка». Ця акція мала стати «мистецькою інтервенцією» у міський простір. Однак вже о 9-ій годині ранку співробітники служб, що підпорядковані міському департаменту комунального господарства, демонструючи оперативність варту кращого застосування,  зняли, тобто знищили, всі роботи.

Коментуючи їхні дії директор згаданого департаменту пан Олексій Богач заявив, що його підлеглі «не були здатні самостійно оцінити цінність об’єктів, з якими стикнулися, і, сприйнявши їх за несанкціоноване розміщення реклами чи агітації, зняли з парканів, не повідомивши про це їхнє керівництво».

Харківська обласна організація Партії Зелених наголошує, що аби відрізнити більше сотні різних дитячих малюнків від «реклами чи агітації» не треба бути мистецтвознавцем. Тож дії комунальників є, по суті, актом вандалізму, котрий не має виправдання. Тим часом керівництво департаменту навіть не вважає за потрібне вибачитись за моральну шкоду, що її завдали дітям-авторам.

При цьому слід взяти до уваги, що організатори Бієналє попередньо погодили розміщення плакатів із профільними департаментами міської влади.

З урахуванням викладених вище обставин, виглядає знущанням пропозиція департаменту культури «зібрати» експозицію повторно.

Зелені вважають поведінку представників міської влади та підпорядкованих їй служб виявом агресивної байдужості та браку культури, що несумісні із виконанням суспільно значущих функцій.

Зелені солідарні з обуреними мешканцями Харкова, котрі зазначають, зокрема, що, наприклад, «несанкціонована реклама» наркотичних засобів широко «розміщена» на міських стінах і парканах не спричиняє до такої блискавичної реакції комунальних служб.

Зелені всіляко сприятимуть проведенню подібних мистецьких акцій в майбутньому і готові брати їх під свій патронат.