Східне Партнерство та сталий туризм в Чорноморському регіоні

24.05.2017

EGP 5th Congress Resolution

Liverpool, April 2, 2017

Неофіційний переклад

Східне Партнерство та сталий туризм в Чорноморському регіоні

Сучасний туризм є одним з факторів негативного впливу на навколишнє середовище. У той таки час він відіграє важливу роль в процесах соціально-економічного розвитку окремих країн і цілих регіонів. Таким чином, впровадження екологічно збалансованих моделей туристичної діяльності належить до пріоритетних завдань забезпечення сталого розвитку.

Природна спадщина і мультикультурність регіону Чорного моря роблять його туристично привабливим. Значна частина належних до нього держав переживають важливі і життєво необхідні трансформації, яким сприяє їхня участі в програмі Східного Партнерства Європейського Союзу, що спрямована на утвердження загальноєвропейських цінностей і впровадження відповідного досвіду.

Європейські Зелені переконані, що питання екологічно дружнього, сталого туризму повинні посісти належне місце в порядку денному Східного Партнерства в координації з Чорноморським Економічним Співробітництвом, Балкансько-Чорноморським співробітництвом, з урахуванням того, що держави, які межує з Чорним морем, припускалися військових вторгненнь в сусідні країни.

 Такий підхід сприятиме розв,язанню спільних проблем в сферах охорони навколишнього середовища і міжнародної безпеки, економічному та соціальному розвиткові регіону, забезпеченню зайнятості, мобільності товарів і капіталів, активізації культурного обміну та покращенню взаєморозуміння як в регіональному, так і в загальноєвропейському вимірі.

Необхідність додаткових політичних зусиль в контексті розширення співробітництва, спрямованого на забезпечення сталого розвитку регіону в цілому, і збалансованого туризму зокрема, не в останню чергу зумовлена ​​зростаючою мілітаризацією регіону, що суперечить інтересам природоохоронної та економічної діяльності.

Ми закликаємо Європейську Комісію розглядати регіон Чорного моря, як зону, виключно важливу для забезпечення загальноєвропейських інтересів, а розвиток сталого туризму, як один з ефективних інструментів досягнення цілей Східного Партнерства.

Спеціальний проект розвитку туризму повинен бути розроблений в рамках Східного Партнерства за участі належних до регіону держав-членів ЄС, і тих, що не входять в ЄС, для їх спільної користі.

Ми закликаємо Європейський Союз вжити всіх можливих дипломатичних зусилль задля уникнення подальшої мілітаризації Чорноморського регіону.

***