Україні статус країни-кандидата в ЄС – зараз!

11.03.2022

                                                                                                 Київ, 11 березня  2022 року
Звернення українських Зелених до європейських Зелених
Україні статус країни- кандидата в ЄС – зараз!
Дорогі друзі,

Ми дуже цінуємо Вашу солідарність у ці темні часи. Незважаючи на деякі відмінності в підходах окремих національних партій, загальна солідарність європейських Зелених з Україною є очевидною і відчутною.
Очевидно також, що ця війна є не лише двостороннім конфліктом. Це боротьба за європейські цінності – права і свободи людини, верховенство закону та непорушність демократичних принципів, повага до національних інтересів та справедливих норм міжнародного співіснування тощо. Україна зараз є ареною боротьби добра і зла, а українці – твердо налаштовані гідно виконати свою історичну роль у захисті справедливості та кращого майбутнього для всієї Європи.
Нагадаємо, що воля українського народу до євроінтеграції спричинила глибокі демократичні зміни в нашій державі наприкінці 2013 року. Але водночас це також був поштовх для режиму Путіна розпочати на початку 2014 року війну проти України, яка зараз вступила в найвідповідальнішу і криваву фазу.
Шкода, але реакція ЄС на розвиток ситуації протягом останніх восьми років завжди була запізнілою і надто помірною, а заходи стримування до Російської Федерації були паліативними, незважаючи на брутальне та послідовне порушення міжнародного права. Навіть нещодавно, за кілька місяців концентрації російських військ біля українських кордонів, країни ЄС не змогли виробити дійсно єдину позицію, щоб належним чином реагувати на найбільший виклик європейській безпеці з часів Другої світової війни. Шкода, але європейські Зелені мовчали до останніх моментів прелюдії російського військового вторгнення.
Дякуючи ЄС за люб’язну та ефективну підтримку українським біженцям, зазначаємо, що Європа також може зробити значний політичний крок, який допоможе запобігти найгіршому сценарію подальшого розвитку конфлікту – ЄС може запропонувати Україні статус країни-кандидата вже зараз! Таким чином Європа не лише продемонструє воюючим українцям надихаючу перспективу, а й покаже агресору, що поворотний момент пройдено і немає місця для будь-яких ілюзій щодо будь-яких  подальших залежностей від Росії.
Ми просимо Зелених у Європейського парламенту, Зелених у національних парламентах та урядах рішуче підтримати цю пропозицію і зробити таким чином великий внесок у наше спільне майбутнє.

Від імені Партії Зелених України
Віталій КОНОНОВ, голова.