Українська енергетика: між Сталіним та Ілоном Маском

21.03.2017

Україна має визначитись із пріоритетами щодо розвитку енергетики у майбутньому.

З одного боку Голова уряду Володимир Гройсман веде переписку з Ілоном Маском у соціальних мережах, запрошує його експериментувати в Україні.

З іншого боку уряд схвалив техніко-економічне обґрунтування будівництва Каховської ГЕС-2 вартістю 13,47 млрд гривень в рамках положень Нової Енергетичної стратегії України до 2035 року.

ГЕС – це технологія минулого сторіччя, часів Сталіна, Хрущова та Брежнєва та п’ятирічок. Вона наносить непоправну шкоду водним ресурсам нашої країни.

В той час як ЄБРР виділяє мільйони доларів на українські кліматичні стартапи, держава збирається впроваджувати застарілі технології.

Учасники круглого столу “Українська енергетика: між Сталіним та Ілоном Маском”, який організовує Зелений Фонд, всебічно розглянуть перспективи розвитку сучасної та безпечної енергетики в Україні, її місце на глобальній енергетичній арені, можливі шляхи модернізації енергосистем та вплив окремих рішень Уряду на екологію України та сусідніх країн.

Результатом круглого столу стане відкритий лист до Уряду із закликом переглянути положення Нової Енергетичної стратегії України до 2035 року, залучити до обговорення громадські організації та міжнародних експертів. Другий відкритий лист буде адресуватись президенту України та голові РНБО щодо гібридних загроз у стосунках з Республікою Молдова від побудови нових ГЕС.

Серед учасників круголого столу: представники Зеленого Фонду, WWF, народні депутати, технократи та експерти-екологи.