В Каневі обговорили боротьбу з забруднювачами

19.04.2019

19 квітня в м. Канів відбувся круглий стіл, присвячений проблема забруднення навколишнього середовища великими агропідприємствами. На захід, організований Партією Зелених України, зібралися місцеві активісти, екологи, представники політичних сил, та Томас Вайц, депутат Європейського парламенту від Партії Зелених (Австрія) й член Комітету з питань сільського господарства та розвитку села (AGRI).

Активісти б’ють на сполох, адже політика дотацій великих агрохолдингів, зокрема «Миронівського  хлібопродукту» призводить до катастрофічних наслідків для місцевої флори та фауни. Не дивлячись на протести, підприємства, продовжують вести абсолютно неприйнятний  спосіб виробництва: використовують пестициди, медичні додатки, що забруднюють повітря й ґрунт. Та найбільше шкоди приносять Черкащини викиди у місцеві річки –  скрізь по навколишнім селам неможливо пити воду з колодязів.

Ніна Хорошко, голова Черкаської Обласної організації ПЗУ відзначила, що  «Миронівський» агрохолдинг має намір забрати в користування рекреаційні землі. Це  більш ніж 135 гектарів української землі й ці дії є  абсолютно неприйнятними для громади Черкащини.

Томас Вайц поділився європейським досвідом вирішення таких проблем.

«Ми хочемо витрачати суспільні гроші на суспільні блага. Й це означає що Європа буде підтримувати тільки екологічно орієнтовані підприємства. Нам цікаві здорова їжа, чисте довкілля й стратегії щодо боротьби зі зміною клімату. Біосфера може існувати без економіки, а ось жодної економіки без біосфери бути не  може. Ми збираємося підтримувати молодих фермерів, які зміцніють регіональні екологічні ланцюги. Ми будемо підтримувати локальних фермерів, щоб вони могли отримувати належний дохід та майбутнє».

«Партія Зелених України  пропонує на законодавчому рівні обмежити кредитування й дотації великого агропромислового комплексу. Більш ефективним є  кредитування обладнанням в технології переробки й утилізації, охорону навколишнього середовища. Це дасть розуміння, створить нові робочі місця, дасть розвиток й інвестиції у майбутнє» –  відзначив Заступник Голови Політичної Ради Партії Зелених України Олександр Зіскін.

«Дякуємо Томасу Вайцу за обмін досвідом вирішення екологічних проблем. Ми вважаємо, що тільки орієнтація на європейський досвід, тільки конкретні інструменти зможуть допомогти селянам зберегти здорове харчування й здорове довкілля. Ми впевнені, що «зелена хвиля» з Європи докотиться до України й ми разом створимо для українських селян гідні умови праці й розвитку» –  підсумував захід Голова Політичної Ради ПЗУ Віталій Кононов.