В Києві відбулася акція за збереження річок України

13.07.2018

13 липня на площі Конституції Партія Зелених України спільно з екологами,  громадськими організаціям  та представниками різних міст України провела акцію «Мертві річки- мертва країна».

Щороку стан річок, озер та підземних вод в Україні погіршується. До цього призводять забруднення вод викидами з підприємств, надмірне використання водних ресурсів та зміна клімату.

Цього дня українські Зелені привезли до стін Парламенту воду з усієї України, щоб наочно продемонструвати депутатам якість води в українських річках. Дніпро, Дністер, Південний Буг, Тиса, Латориця, Тясмин –  активісти привезли воду з кожного куточку країни.

«Проблемі забруднення річок в Україні не наділяється достатньої уваги. А річки –  це артерії нашої країни, які  дають нам все, що потрібно для життя: їжу, транспорт, воду, відпочинок. Проблема річок свідомо замовчується українською владою, адже головними забруднювачами річок є ті ж самі власники українських підприємств, які контролюють Парламент» – прокоментував ситуацію Заступник Голови Політичної Ради Партії Зелених України Олександр Зіскін.

Зелені вимагають від Парламенту збільшити відповідальність за забруднення українських річок й підготували проект відповідного Закону.

«Ми вимагаємо затвердити у законі серйозні кримінальні покарання до 7 років ув’язнення забруднювачам українських річок. Крім того, потрібно посилити адміністративну відповідальність, щоб люди, нарешті, зрозуміли, що, забруднюючи річки,  можна втратити все своє майно й кошти» –  обґрунтував позицію активістів Голова Політичної Ради Партії Зелених України Віталій Кононов.

Народний депутат України Сергій Рудик підтримав вимоги мітингувальників й пообіцяв розглянути Проект закону підготовленого Зеленими.

«Потрібно посилити  кримінальну відповідальність  позбавленням волі на строк від 3 до 7 років за нищення українських річок та зберегти водні артерії для майбутніх поколінь.

Закону “Про внесення змін до Кримінального кодексу України», підготовленому й врученому  мені сьогодні Партією Зелених України біля стін Парламенту – бути. Більш того,  урядом вже давно прийнята програма очищення українських річок до 2021 року, але вона не виконується» –  зазначив  Сергій Рудик.

Не оминули Зелені й відповідальність виконавчої влади. Після ВРУ активісти прийшли під стіни Уряду, де озвучили свої вимоги до роботи чиновників на місцях.

Активісти наголосили, що навіть після розширення повноважень місцевих органів самоврядування чиновники на місцях продовжують тільки спостерігати за екологічним лихом й не роблять нічого для збереження українських річок.

Зелені України будуть слідкувати за подальшою долею поданого проекту закону й  інформуватимуть  громадськість.