В «Укрінформі» згадали перший екологічний протест в Україні    

27.04.2018

26 квітня  в «Укрінформі» відбулася прес-конференція на тему «Екологічні протести і розбудова громадянського суспільства».

Активісти Партії Зелених, УЕА «Зелений Світ» та ветерани Українського Культурологічного Клубу поділилися  спогадами про першу «Чорнобильську демонстрацію» 1988 року в Києві, обговорили  сучасні екологічні проблеми, актуальні питання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

       Перша після катастрофи на ЧАЕС  “Чорнобильська демонстрація” 1988 року  показала радянській владі, що  є люди, які не бояться системи.

       Про це під час прес-конференції в Укрінформі повідомив Голова Політичної Ради Партії Зелених України Віталій Кононов. “Я пам’ятаю 1988 року першу протестну акцію в Києві. Тоді Київ вибухнув, бо  члени Українського культурологічного клубу  “пройшлись по мізках” українців, що є герої, які не бояться системи. Адже у 1986 році, коли сталася така страшна катастрофа народ мовчав, мовчав і в 1987 році. А в 1988 році хлопці вийшли з тюрми  і зробили таку акцію”, – сказав він.

       Голова Української екологічної асоціації «Зелений світ» Юрій Самойленко заявив, що  ветерани Українського культурологічного клубу Олесь Шевченко  та  Анатолій Тарасенко  26 квітня 1988 року не побоялися і вийшли на акцію і  “дали могутній поштовх для проголошення незалежності України”. 

      У свою чергу  Шевченко наголосив, що Український культурологічний клуб організовував першу протестну акцію “Чорнобильська демонстрація” з гаслами “Геть АЕС з України”, “Промислові землі, воду – під екологічний контроль”, “АЕС –  на референдум”, “Ми не хочемо мертвих зон в Україні”.

Як відомо, 26 квітня 1988 року члени Українського культурологічного клубу (УКК) організували першу екологічну антикомуністичну акцію протесту. Радянська влада тоді  жорстоко розігнала демонстрацію. Близько тридцяти осіб було заарештовано, члени УКК зазнали переслідувань з боку держави, котра попри «перебудовчу» демагогію зберігала свою тоталітарну сутність.

Саме цей громадський протест став яскравим свідченням початку формування в Україні громадянського суспільства.