В «Укрінформі» згадають перший екологічний протест в Україні    

24.04.2018

26 квітня о 15.30 в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція на тему «Екологічні протести і розбудова громадянського суспільства».

Активісти Партії Зелених, УЕА «Зелений Світ» та ветерани Українського Культурологічного Клубу поділяться спогадам про першу «Чорнобильську демонстрацію» 1988 року в Києві, обговорять сучасні екологічні проблеми, актуальні питання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Важливою темою обговорення стане роль екологічного громадського руху в процесах суспільних змін.

Учасники:

  • Віталій Кононов, голова Політичної ради Партії Зелених України;
  • Сергій Рудик, народний депутат України;
  • Олесь Шевченко, ветеран Українського Культурологічного Клубу;
  • Анатолій Тарасенко, ветеран Українського Культурологічного Клуб%

Рівно 30 років тому відбулася  подія, яка мала безпосередній стосунок, як до наслідків Чорнобильської  катастрофи  та і до політичних процесів, що відбувались у країні. У квітні 1988 року, напередодні Чорнобильських роковин, члени Українського Культурологічного Клубу (УКК) організували першу екологічну антикомуністичну акцію протесту. Висунуті під час акції екологічні заклики: “Геть АЕС з України!”, “Промисловість, землю, воду-під екологічний контроль!” підтримали сотні людей. Подія мала в тогочасному суспільстві ефект вибуху бомби.

Радянська влада жорстоко розігнала демонстрацію. Близько тридцяти осіб було заарештовано, члени УКК зазнали переслідувань з боку держави, котра попри «перебудовчу» демагогію зберігала свою справжню тоталітарну сутність.

Саме цей громадський протест став яскравим свідченням початку формування в Україні громадянського суспільства.