ВИМАГАЄМО СПРАВЕДЛИВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ У СПРАВІ ПРО ВБИВСТВО ЧЕРВОНОКНИЖНИХ ЗУБРІВ

07.07.2017

30 січня 2016 року на ставку Млинок поблизу с. Трибухи Вінницької області було знищено 20 особин європейського зубра. Місцеві, які почули постріли, бачили серед браконьєрів «еліту» свого села – місцевих депутатів, голову Літинської райдержадміністрації та керівництво районної поліції. За фактом загибелі тварин, занесених у Червону книгу, було відкрито кримінальне провадження за ст. 23 КК України.

7 липня 2017 року, у День працівника природно – заповідної справи, активісти Партії зелених України разом із представниками Української екологічної асоціації «Зелений світ» вчергове прийшли під стіни Генеральної прокуратори вимагати від Юрія Луценка СПРАВЕДЛИВОГО розслідування у цій ганебній для України справі.

Минулого року активісти вручили генеральному прокурору лопатку, однак, як показав час, у палкого оратора та Цицерона української політики Юрія Віталійовича, слова вкотре йдуть не по дорозі із реальними діями – розкопати резонансу справу він так і не спромігся. На заваді став або невеличкий розмір реманенту або відсутність вправних рук. 

Цього разу, сподіваємося, що за допомогою екскаватору, який був переданий особисто пану Луценко, кримінальна справа буде розкрита.  Нагадуємо, що пан Луценко, вступаючи на посаду генерального прокурора клявся, що для нього справедливість складається з двох частин: перша – покарання та закону один для всіх, а друга – із функції захисту від свавілля. Нарешті настав час підвередити розуміння суті справедливості не солов’їним співом, а реальними справами!

На жаль, констатуємо, що за півтора роки розслідування, слідство безпорадно борсається на одному місці, а жодних результатів не має – жодному браконьєру не було оголошено підозри.

Інформуємо громадськість про те, що мова йде не лише про вбивство тварин, а й про завдання Україні збитків майже на 3 млн. грн.

Партія зелених України, як єдина в Україні політична сила, яка опікується проблемами екології та довкілля,  наполягає на негайному припиненні імітації справи та вимагає чесного та неупередженого її розгляду разом із справедливими притягненням до відповідальності злочинців.

Ми вимагаємо від Юрія Луценка нарешті повернутися обличчям до цієї справи та поставити в ній крапку. Оскільки затягування із її розкриттям може поставити крапку на чесності та об’єктивності самого Юрія Віталійовича та піддати сумнівам його спроможність ефективно працювати на посаді генерального прокурора України.

Голова Партії Зелених України Віталій КОНОНОВ заявляє: «Партія зелених України гарантує, що інформуватиме суспільство про стан розгляду цієї справи. Не розкриття тяжкого правопорушення, на нашу думку, стане ганебною плямою для Генеральної прокуратури, її очільника та своєрідним тестом на профпридатність цього органу».