Віталій Кононов: «Зберігання лікувальних властивостей канабісу в тіні – свідома підтримка криміналітету».

29.10.2017

28 жовтня в Києві під Кабінетом Міністрів України активісти ПЗУ взяли участь в Конопляному #МаршіСвободи. Протестувальники вийшли на вулицю   з вимогою декриміналізації незначних правопорушень у сфері обігу наркотиків та врегулювання доступу до медичного канабісу.

Голова політичної ради Партії Зелених України Віталій Кононов прокоментував позицію ПЗУ: «Сьогодні канабіс є камінням у горлі фармакологічних мафіозних кланів. Медичні властивості конопель вже доведено сотнями досліджень, але українці продовжують витрачати величезні кошти на непотрібні ліки, що тільки збагачує фармакологів. Подальше зберігання лікувальних властивостей канабісу в тіні   означає абсолютно свідому підтримку  криміналітету, який зараз «кришує» обіг конопель  в Україні».

Під час акції активісти відзначили, що канабіс лікує значну кількість хвороб: рак, гепатит С, епілепсію, розсіяний склероз, тощо. Крім того,  протестувальники вимагали  декриміналізувати ст. 1.309 ККУ, що визначає зберігання незначної кількості канабісу без мети збуту. Це, на думку активістів, дозволить розвантажити ресурси правоохоронної системи від несуттєвих кримінальних справ та впровадити дієвий механізм адміністративного впровадження.

Нагадаємо, цьогорічний «Марш свободи» організовано спільно громадськими активістами з об’єднань  «Об’єктивна реальність», «Наркополітика» та «Єдиний досвід» (United Experience) за участі ГО «Українська конопляна асоціація».