Європейські Зелені засудили агресію Росії

29.11.2017

Днями в Швеції завершилось 27 засідання ради Європейських Зелених. Участь у засіданні взяли делегати Партії Зелених України Тетяна Бодун та Артур Варданян.
Учасники ради розглянули ряд важливих питань світового характеру й прийняли важливі документи, що свідчать про позицію Європейських Зелених. Ключовим рішенням ради стало одноголосне прийняття резолюції «Щодо Росії», ініційованої  комітетом Європейських Зелених.
В цьому документі Зелені Європи рішуче засудили політику Путіна. Європейські делегати ще раз наголосили на невизнанні анексії Криму. Вони закликали Москву припинити агресію на Сході України.
Для України ця подія – величезний внесок в боротьбу з ворогом на дипломатичному фронті. Нагадаємо, що Партія Зелених України подавала й захистила на Ліверпульскому всесвітньому конгресі Зелених резолюцію «Про агресію на Сході України», що має аналогічні тези щодо політики Кремля з резолюцією «Про Росію». Ми маємо впевненість, що цей документ наблизить нашу країну до справедливості й миру.
Читайте нижче адаптований текст Резолюції:
« Щодо Росії»
Порушення Росією міжнародного права та угоди, укладеної з Грузією в 2008 році, окупація Кримського півострову в 2014 році, а також вторгнення в Східну Україну показали, що путінський режим не припинить вдаватися до насильницьких методів, аби відновити вплив, інституції та територіальні кордони Росії, як в часи радянського імперіалістичного проекту.
Останнім часом режим все частіше контролює спільні природні ресурси через державні енергетичні компанії головною метою чого є поширення своїх  реваншистські ідей.  Російські державні органи використовують високо фінансовані кампанії дезінформації та відверту пропаганду, щоб впливати на вибори у європейських країнах, а саме: Франції та Німеччини, а ще на референдум про членство Об’єднаного Королівства в Європейському союзі. Також Росія незаконно отримала доступ до внутрішньої переписки політичних груп США напередодні президентських виборів.
Російська влада та спецслужби наполегливо намагаються зайняти впевнену політичну та економічну позицію у Європейському парламенті, Європейському Союзі та його інституціях.
У зв’язку з цим нас турбує той фактор, що деяке вище керівництво країн Європи підтримує путінську політику ,а не захищає наші спільні європейські цінності. Більше того, деякі політичні кола та рухи в ЄС фінансуються Росією і не можуть бути байдужими до російської пропаганди в її різних формах.
Ми засуджуємо спроби керівництва Володимира Путіна впливати на вибори у свою користь та використання природних ресурсів, щоб шантажувати суверенні держави. Ми визнаємо, що нещодавні дії російської держави несуть собою пряму загрозу демократичному устрою європейських, Близького Сходу та Азіатських держав. Ми підтримуємо територіальну цілісність України та не визнаємо легітимності , проведення будь-якого референдуму під тиском воєнної окупації.
Ми продовжуємо спостерігати за тривожними подіями у російському суспільстві та громадському житті. Ми вважаємо, що нерівність, придушення громадянського суспільства, це явне порушення багатьох прав людини в тому числі безперервне насилля та переслідування людей із ЛГБТ -спільноти в Росії, однобокі економічні систематичні нехтування правилами охорони навколишнього середовища. Постійна гонка озброєння ніколи не стане в нагоді інтересам та спільному добробуту російських громадян і може також виявитися загрозою для демократичних цінностей Європейського Союзу.
Ми виступаємо за демократичну, процвітаючу , глобальну участь Росії в умовах збереження миру із своїми державами-сусідами, глобальними партнерами та регіонально зацікавленими сторонами. Окрім того, Європейська Партія Зелених підтримує санкції застосовані ЄС стосовно Росії, за анексію Криму та війну на Донбасі.
Ми закликаємо європейські інститути, країни-члени ЄС збільшувати обмін інформацією з російським громадським суспільством, науковими колами, незалежними мас-медіа та прогресивними опозиційними силами. Зберігати засудження і санкції офіційних російських еліт за порушення міжнародного права, в той же час паралельно пропонувати і демонструвати російському суспільству кращі альтернативи.