Залишайтеся вдома!

07.04.2020

Діяльність справжніх Зелених базується на принципах гуманізму, толерантності, беззастережного дотримання ПРАВ ЛЮДИНИ. І як Партія здорового глузду, нам незрозумілими є деякі дії уряду з посилення карантину у зв’язку з розповсюдженням COVID -19 з 6 квітня до 24 квітня.
Хтось може пояснити,
– яким чином можна запобігти хворобі, коли на вулицях буде здійснюватися перевірка документів?
– заборонено перебувати без медичної маски чи респіратора в громадських місцях. У постанові чітко не прописано, де саме потрібно носити медичну маску? (а визначення “громадського місця” в українському законодавстві, то тут на допомогу лише один закон Щодо зменшення вживання тютюнових виробів).
– як відкриття ломбардів сприятиме зменшенню кількості хворих?
А тепер родзинка:
-м. Київ на майже 65 мільйонів гривень придбав 400 відеокамер, які вимірюватимуть температуру тіла, а також розпізнаватимуть обличчя. «Це дозволить оперативно визначати людей з підвищеною температурою тіла у супермаркетах, аптеках та інших місцях масового скупчення людей. Крім того, функціонал камер включає детекцію облич. Це дасть можливість правоохоронцям фіксувати порушення режиму самоізоляції громадянами, які зобов’язані його дотримуватися», — розповів керівник департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.
Що це за камери, що можуть розпізнати обличчя в масці, більше того їх встановлення передбачено впродовж 17—25 квітня??? Чи не тоді, коли карантин має закінчуватися, а камери продовжуватимуть стежити за нами…А краще закупили б апарати штучної вентиляції легень.

Ці та інші дії приводять до сумних висновків, що це в першу чергу прихований наступ на права людини в Україні, а не реальні дії з подолання хвороби.

Чомусь уряд забув ще одну важливу річ: відповідно до Закону «Про ціни і ціноутворення», державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, чи вони в магазини не ходять і не бачать ціни, що ростуть під час карантину? На тлі урядових намірів щодо посилення жорсткості карантинного режиму, викликає подив і обурення відсутність бодай якихось дій з обмеження торгових націнок чи інших способів стримування безпідставного зростання цін на продукти першої необхідності. Очевидно, легше «закручувати гайки» пересічним громадянам, ніж стримати апетити бізнесменів.

Люди, будьте пильними! Під карантинними заходами може маскуватись наступ на наші права і свободи, задля яких і потрібна демократична держава. Для чого було тридцять років боротись, щоб за тридцять днів відкотитись до тоталітаризму?
Дисципліна і обережність, але не байдужість і «приколізм»!!!
Залишайтеся вдома, бережіть себе!

Прес-служба ПЗУ