Заява Європейської Партії Зелених щодо підсумків 26-го Кліматичного саміту ООН (COP26)

16.11.2021

Заява Європейської Партії Зелених щодо підсумків  26-го Кліматичного саміту ООН (COP26)

Європейські Зелені вітають прогрес, досягнутий на кліматичній конференції ООН COP26 в Ґлазґо. Суворіші зобов’язання щодо викидів деяких країн, нові міжнародні ініціативи щодо поступового припинення видобутку нафти і газу, а також завершення роботи з урегулювання Паризької угоди, наближають світ на декілька вкрай необхідних кроків до подолання кліматичної кризи.

Однак час спливає. Замість того, щоб зробити необхідні кроки у правильному напрямку, нам потрібно почати бігти. 

Зобов’язання та ініціативи, оголошені в Ґлазґо, – якщо вони будуть повністю реалізовані, – дозволять світу обмежити глобальне нагрівання нижче двох градусів. Це набагато краще, ніж приблизно три градуси, які ще вказувалися на різноманітних картах відносно недавно. Однак навіть близько двох градусів все одно призведе до неприйнятного руйнування життя та екосистем, особливо в найбільш вразливих спільнотах на Півдні. 

Після COP26 світу потрібно подвоїти зусилля для подолання кліматичної кризи. Усі країни повинні узгодити свої зобов’язання щодо викидів з обмеженням глобального потепління до 1,5 °C.

Заможні країни повинні збільшити міжнародне фінансування боротьби зі зміною клімату, щоб допомогти бідним країнам обмежити викиди, адаптуватися до впливів змін  клімату та компенсувати збитки.

ЄС та європейські країни тепер мають показати справжнє лідерство. Це означає зниження викидів до 2030 року на 65% і досягнення кліматичної нейтральності до 2040 року; представлення плану поступової відмови від викопного палива, особливо вугілля; збільшення міжнародного кліматичного фінансування; і тісної співпраці з країнами Глобального Півдня для створення відповідних  альянсів.

Європейські Зелені визнають, що прогрес у Ґлазґо не був би можливим без невпинної роботи тисяч активістів і небайдужих громадян на чолі з молоддю. Лише продовжуючи мобілізувати та підтримувати тиск на уряди і лідерів бізнесу, ми зможемо мати шанси на успіх у подоланні кліматичної кризи. 

Evelyne Huytebroeck, співголова Європейської Партії Зелених  коментує: 

“Кліматична справедливість в певній мірі все ще залишається забутою. Завищені очікування країн, що розвиваються, щодо втрат і збитків, які будуть повністю визнані, не знайшли відображення в  остаточній угоді. Але боротьба не закінчена. Як Зелені, ми сповістимо про боротьбу за кліматичну справедливість на європейському рівні, а також через наших Зелених в урядах по всій Європі”.

Thomas Waitz, співголова Європейської Партії Зелених,  додає:

“Незважаючи на всюдисуще «озеленення» та інтенсивне лобіювання з боку індустрії викопного палива, нарешті міжнародний договір чітко називає викопне паливо проблемою. Однак неприпустимо, що кілька країн, включаючи Китай, Індію та Іран, в останню хвилину змінили остаточний текст, щоб уникнути вагомих зобов’язань з поетапної відмови від  вугілля.

Як Зелені, ми продовжимо підтримувати намагання щодо відмови від викопного палива. Необхідно підтримувати амбітні коаліції, такі як Beyond Oil і Gas Alliance чи the Fossil Fuel Non-proliferation, що виступають проти викопного палива”.