Зберегти воду! В Києві відбудеться акція за збереження річок України     

12.07.2018

    13 липня о 9:00 на площі Конституції (біля будівлі ВРУ)  Партія Зелених України спільно з екологами,  громадськими організаціями, та представниками різних міст України проведе акцію «Зберегти воду!» і продемонструє Народним обранцям реальний стан українських водойм.

Щороку стан річок, озер та підземних вод в Україні погіршується. До цього призводять забруднення вод викидами із підприємств, надмірне використання водних ресурсів та зміна клімату.

Україна є однією з найменш забезпечених водою країн Європи, а поверхневі води належать до найбільш забруднених елементів навколишнього середовища. Брак коштів на реконструкцію обладнання очисних споруд призводить до того, що в наші річки потрапляють господарсько-побутові стоки з низькою якістю очистки. 

Ігноруючи реальні загрози, пов’язані із значним водокористуванням, втратою здатності річок до самоочищення, зміною клімату, держава планує  впровадження масштабної Програми розвитку гідроенергетики України до 2026 року. Програма передбачає не лише будівництво нових гідроенергетичних об’єктів на Дніпрі, але й зарегульовування стоку Дністра і надспоживання води Південного Бугу. В разі реалізації зазначеної Програми і збереження існуючого режиму водоспоживання країна не матиме ані електроенергії, ані питної води.  Попри масштабність зазначених загроз, на них ніяк не реагують ані Верховна Рада, ані Кабінет Міністрів України, звичну позицію спостерігача займає Мінприроди.

Усвідомлення небезпеки стало поштовхом для об’єднання усіх зацікавлених сторін навколо збереження та очистки водних ресурсів України зі стартовою точкою у місті Києві – акцією «Зберегти воду»!

Партія Зелених України переконана, що всі ріки України потребують порятунку та  приведення їх екологічного стану до Європейських стандартів. Тільки за таких умов вони забезпечуватимуть  усі потреби громадян у питній воді та оздоровленні, а державу –  у збалансованому розвитку економіки.

Запрошуємо усіх небайдужих  долучитись акції та зробити свій внесок в порятунок водної системи України!