Збереження мораторію на вивіз кругляка як вияв солідарності європейських Зелених

25.03.2018

Європейська Комісія має намір виключити вимогу про зняття мораторію на експорт лісу-кругляка, як передумову для надання Україні макрофінансової допомоги загальним обсягом 1 млрд євро.

Відзначимо, що Партія Зелених України зробила свій  суттєвий внесок у підготовку такого рішення.

Українські Зелені внесли на 27 Засідання Ради європейських Зелених у Карлстаді Резолюцію Щодо вирубки лісів в Україні, яка, зокрема, містила вимогу відмови від скасування мораторію, в контексті надання макрофінансової допомоги. Дана Резолюція була підтримана одноголосно усіма членами Ради і скерована до Фракції Зелених у Європарламенті та до Європейської Комісії.

Таким чином, аргументи прихильників відміни мораторію в українському політикумі позбавляються підґрунтя того, що ЄС вимагає скасувати мораторій. Залишається цинічне прагнення отримати вигоду від жорстокого використання природних ресурсів.

ПЗУ, що не має представників у законодавчій владі України, виконує свої статутні настанови, шляхом прийняття резолюцій на рівні Європейської Партії Зелених, членом і співзасновником якої вона є.

Отже, відмова від тиску на Україну ЄС – є результатом нашої роботи і внеском ПЗУ у боротьбу екологічної спільноти за збереженням лісів в Україні.